ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε σχετικά με τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, για τα παρακάτω:

1. Η Σχολική Γιορτή θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου στις 22 Μαρτίου ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:30 και η παρουσία των μαθητών και μαθητριών είναι υποχρεωτική, οι οποίοι θα αποχωρήσουν από το χώρο του σχολείου με τη λήξη της εκδήλωσης.
  2. Η παρέλαση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί την 25η Μαρτίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:30.
    Οι μαθητές, μαθήτριες που θα συμμετάσχουν σε αυτή πρέπει να βρίσκονται στη Λ. Ελ. Βενιζέλου μεταξύ των οδών Χαρ. Τρικούπη και Κ. Βάρναλη στις 11:00.
  3. Ο σημαιοφόρος του Σχολείου και οι παραστάτες πρέπει να βρίσκονται στις 10:30 το πρωί της Δευτέρας 25 Μαρτίου 2019 στον Ιερό Ναό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Νέας Ερυθραίας, όπου θα τελεστεί Δοξολογία παρουσία των Αρχών της Πόλης.
  4. Οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να παραλάβουν τα παιδιά του Σχολείου μετά την ολοκλήρωση της παρέλασης από τον χώρο μεταξύ 1ου Δημοτικού Σχολείου και Γυμνασίου Ν. Ερυθραίας .