ΓΙΟΡΤΗ ΣΗΜΑΙΑΣ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,
σας ενημερώνουμε σχετικά με τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940, για τα παρακάτω:

1.    Η Σχολική Γιορτή θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου στις 25 Οκτωβρίου ημέρα Παρασκευή και ώρα 08:15.
Με τη λήξη της εκδήλωσης οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το χώρο του σχολείου περίπου στις 10:00.

2.    Η παρέλαση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί την 28η Οκτωβρίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:30.
Οι μαθητές, μαθήτριες που θα συμμετάσχουν σε αυτή πρέπει να βρίσκονται στις 11:15 στο Μνημείο Πεσόντων (Λ. Κηφισιάς και Ζηρίνη) με ενδυμασία παρέλασης (μαύρο ή σκούρο μπλε παντελόνι, λευκό πουκάμισο και σκούρα υποδήματα).

3.    Ο σημαιοφόρος του Σχολείου και οι παραστάτες πρέπει να βρίσκονται στις 10:15 το πρωί της Δευτέρας 28 Οκτωβρίου 2019 στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Κηφισιάς, όπου θα τελεστεί Δοξολογία παρουσία των Αρχών της Πόλης.

4.    Οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να παραλάβουν τα παιδιά του Σχολείου μετά την ολοκλήρωση της παρέλασης από την οδό Παπαδιαμάντη.

***ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΠΙΣΩ***